top of page
123.png
לוגו2.png
IMG_9133.JPG

ברוכים הבאים לסדנת דרך!

הבית לעבודה רגשית

מוזמנים להצטרף אלינו לשבוע מאתגר, מרגש ומלמד, 
בו נלמד ונתרגל כלים פרקטיים לעבודה רגשית עמוקה ומדוייקת.

מה מקבלים בסדנה?

בסדנת דרך נלמד את יסודות העבודה הפנימית על-פי שיטת דרך.

מטרת הסדנה היא להעניק למשתתף ידע וכלים פרקטיים לעבודה רגשית שיסייעו לו להתמודד עם העליות והירידות שהחיים מזמנים.

 

הלמידה והתרגולים השונים, יאפשרו למשתתף להיחשף לעולמו הפנימי והרגשי. הדגש העיקרי בסדנה הוא על בניית עצמאות רגשית, עיבוד חוויות החיים השונות,

ולקיחת אחריות עמוקה על המרחב הפנימי.

 

המשתתף בסדנה יעבור תהליך אישי לחלוטין, תוך הקפדה מירבית על דיסקרטיות ועל חוסר התערבות של המנחה, התומכים או שאר המשתתפים בסדנה.​

במהלך השבוע נתרגל באמצעות: כתיבה, דמיון מודרך, ציור, השקטה (מדיטציה), עבודה עם תת-המודע, ריקוד, מוזיקה ועוד.

מה מקבלים בסדנה?
מה נלמד בסדנה?

הדגש העיקרי בסדנה הוא על פיתוח עצמאות רגשית?

כשהבסיס הינו פיתוח היכולת להעלות את החיים מתדר הישרדותי או תפקודי לתדר של נוכחות גבוהה.

הסדנה קבוצתית אך מטרתה לשרת את היחיד וכל אחד יעבור תהליך אישי לחלוטין, תוך הקפדה מירבית על דיסקרטיות וכבוד לתהליך.

את הסדנה ניתן לחלק לשני חלקים:

חלק א' - מטרתו ללמד מיומנויות לעבודה נכונה עם כאב רגשי, התנגדויות, מצוקות, הגנות בנפש ועוד.

חלק ב'- מטרתו פיתוח מהות. לאחר יישום וביסוס מיומנויות של עבודה על חלקי העבר והכאב שלנו נוכל להמשיך ולפתח את המהות על ידי תהליך של בניה וחיבור לחוזקות שבתוכנו, עבודה זוגית מגדלת (לרוצים או נמצאים בזוגיות), ופיתוח חזון ופרקטיקה לחיים אותם נשאף לחיות.

 הבנת שלבי הריפוי הרגשי

Timberly Williams

ביחידה זו נלמד את המבנה הבסיסי של תהליך התגובה הפנימי מול חוויות וסיטואציות מורכבות (קבלה, הזדהות, חוסר הזדהות). תרגול קבלה והזדהות באמצעות הקבוצה, שמטרתו לייצר מבט פרופורציונאלי על מקומות שאני מרגיש צורך להסתיר אותם.

הילד הפנימי

ביחידה זו נלמד להכיר את הילד הפנימי שבכל אחד מאיתנו. נלמד לעשות הפרדה פנימית בין הילד שבנו, לבין הבוגר שבנו. נתחבר לאיכויות של הילד (סקרנות, התפעלות, התלהבות וכו') ולהתמודד ולעבוד מול המקומות התקועים יותר של הילד (כאב, פחד, כעס וכו').

הודיה וקבלה

רובנו מחנכים את האחרים לנתינה, אבל הרבה מאיתנו לא יודעים לקבל. לקבל מחמאה, לקבל עזרה, לקבל תודה. ביחידה זו, נלמד ונתרגל את היכולת האישית להודות בצורה פתוחה, כנה ואותנטית, ומאידך, לתרגל את היכולת לקבל את ההודיה באופן משוחרר ומאפשר.

קשיים ומצוקות

ביחידה זו נלמד על הקשיים הפרקטיים שנוצרים לנו בעקבות המנהלים בנפש (למשל: הימנעות ממבחנים בעקבות פחד מכשלון. קושי ביצירת שיחה עם אנשים חדשים בעקבות מנהל ביישן). נבין שאחת הסיבות שבגללה קשה לנו לפתור את הקשיים הללו, היא מכיוון שאנחנו תמיד נרוויח טובת הנאה מאותם קשיים, מה שמשאיר אותנו באיזור הנוחות שלנו.

מחויבות לקשר עם עצמי -
מבט לעתיד

תכלית העבודה הפנימית היא היכולת להיות בהווה באופן המלא ביותר. עם זאת, הרבה פעמים מבט לעתיד יכול להוות מן חץ שלוח המסוגל לעורר השראה ולתת כוח להתמודדות עם ההווה. ביחידה זו נרצה לייצר מחויבות לקשר אמיתי עם עצמי.

מנהלים בנפש

ביחידה זו נלמד על הכוח שמשמר אותנו באזורי הנוחות שלנו - מנהל בנפש. מאבק מייצר מאבק! עבודה עם הכוח הזה לא תהיה בצורה של מאבק, אלא בצורה של היכרות, הומור, משחק, הודיה והכרה שיש לנו את היכולת לשנות את ההרגלים שלנו מתוך תנועה חיובית וגמישה, ולא מתוך ביקורת הלקאה עצמית.

המבנה ההפעלתי שלי

ביחידה זו נחבר בין כמה מושגים שלמדנו, וננסה לשרטט את המבנה הפנימי האישי שלי. עם אילו כאבים עיקריים אני מתמודד, אילו קשיים צומחים מתוך אתגרים אלו, ומה הדרך שבה אני אוכל לנהל את המבנה ההפעלתי שלי מתוך בחירה ומודעות.

 הבנת שלבי הריפוי הרגשי

ביחידה זו נלמד את המבנה הבסיסי של תהליך התגובה הפנימי מול חוויות וסיטואציות מורכבות (קבלה, הזדהות, חוסר הזדהות). תרגול קבלה והזדהות באמצעות הקבוצה, שמטרתו לייצר מבט פרופורציונאלי על מקומות שאני מרגיש צורך להסתיר אותם.

 התנגדויות ולקיחת אחריות

להפוך כאב להזדמנות! ביחידה זו נתוודע לאפקט המראה שמתקיים בכל מפגש עם התנגדות מול אדם אחר. תכונת הנפש שאליה יש לי התנגדות היא בעצם השתקפות של מקום לא מעובד אצלי. נתרגל עבודה עם התנגדויות שמתעוררות אצלנו בסיטואציות שונות, ונלמד לקחת עליהן אחריות.

מה נלמד בסדנה?